نمایش دادن همه 6 نتیجه

فرش دستباف طرح سالاری تبریز

به قطعیت اگر با فرش تبریز آشنایی مقدماتی داشته باشید وقتی اسم فرش طرح سالاری به گوشتان می خورد در ذهنیت شما ، ترکیب رنگ آبی فیروزه و تیره فورا به ذهنتان خطور میکند ! طرح سالاری یکی از شلوغترین و پرگل ترین فرش های تبریز میباشد. در این نوشته همواره فرش باما تلاش کرده است اطلاعاتی جامع در مورد فرش سالاری تبریز به همراه راهنمایی هایی بهینه در زمینه خرید و تنوع طرح سالاری در خدمت خریداران محترم ارائه دهد .

فرش طرح سالاری گرانترین فرش دستبافت تبریز

اگر بخواهید بفهمید چه فرشی در بازار گرانتر است باید به مقدار گل های فرش دقت کنید ؛ هرچه فرش دستباف گلکار و پرکار باشد قیمت آن فرش افزایش خواهد یافت. زیرا که بافتن فرش پر گل خیلی دشوار تر از فرش های خلوت میباشد !

فرش سالاری تبریز یکی از پر کارترین فرش های شناخته شده میباشد بخاطر همین دلیل می توان گفت یک مرتبه گرانتر از طرح های موجود دیگر می باشد ، افرادی هم که سمت خرید فرش سالاری تبریز میروند باید توجه داشته باشند که باید هزینه ی بیشتری را در نظر بگیرند .

البته باید یادآور این مطلب شویم که گرانی قیمت طرح سالاری به شرط های دیگر هم بستگی دارد مانند مقدار ابریشم طرح سالاری ، قلم های طرح سالاری ، رج فرش سالاری و … ! به عنوان مثال فرش حاشیه ابریشم سالاری با چله ی نخ ارزانتر از فرش سالاری چله و حاشیه ابریشم میباشد . مطمئنا در ادامه این مطلب مجددا در مورد بخش مالی این طرح فرش دستباف تبریز بیشتر توضیح خواهیم داد.

ابریشم طرح سالاری

خود شما میتوانید بیش از خواندن این مطلب و با عنایت به بخش پیشین به این نتیجه برسید که یکی از دلایل دیگر بالا بودن قیمت طرح سالاری مقدار ابریشم بکار رفته در هنگام بافتن این فرش

میباشد . در اکثر موارد میتوان گفت فرش سالاری حاشیه ابریشم و گل ابریشم میباشد و در تعداد قابل توجهی نیز چله ابریشم و متن دوم ابریشم (در بخش قلمهای طرح سالاری بیشتر توضیح خواهیم داد) در بازار موجود می شود ؛ البته که مقدار ابریشم به رج فرش نیز بستگی فراوانی دارد.

تراکم بافت و رج فرش سالاری

همراهان عزیز با توجه به اطلاعاتی کلی که در اول این نوشته گفته شد مطمئنا میدانید که برای بافتن یک فرش پرکار دستباف باید رج فرش تراکم بیشتری داشته باشد ، پس می توانیم بگوییم که طرح سالاری عموما برای رج های ۴۰ به بالا میباشد.

درست است که در فروشگاه فرش باما فرش سالاری سی رج هم موجود داریم ولی قابل قیاس با سالاری چهل رج و پنجاه رج نمیباشد.

قلم های فرش سالاری

استاد سالاری طراح فرش سالاری یکی از فعال ترین طراحان فرش تبریز میباشد که تمام تلاش خود را در بروزرسانی طرح خود انجام میدهد ، به همین دلیل می توانیم قلم های مختلف سالاری را در بازار پیدا کنیم ! طرح هایی با بوته بزرگ که از سمت گوشه به داخل فرش کشیده شده است یا طرحی که گلدان داشته و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

رنگ کرم یا روشن فرش سالاری

رنگ اصلی طرح سالاری روی تناژ آبی فیروزه و تیره می باشد ولی امروز می توانیم در بازار فرش دستباف سالاری هایی با رنگ متن کرم پیدا کنیم اما با تعداد خیلی کم و محدود ! ولی همچنان عمومیت خریداران ، طرح سالاری را با رنگ تیره می شناسند و اکثر محبوبیت این فرش در همین رنگ آمیزی خاص میباشد.

همچنین انتخاب رنگ این طرح نیز باز بستگی به سلیقه هر فرد و هماهنگی رنگ سالاری با دکوراسیون داخلی منزل دارد.