نمایش دادن همه 2 نتیجه

فرش دستباف طرح کرمان قلم تبریز (آذر شهر)

تعدادی از خریداران فرش دستبافت تبریز علاقه‌ی زیادی به فرش هایی با رنگ قرمز هستند که در این بین طرح کرمان‌قلم یکی از فرش هایی هستش که از رنگ قرمز به خوبی استفاده میکند. در این نوشته قرار بر این است که فرش طرح کرمان قلم رو با هم بررسی کنیم. همچنین جزئیات تمام ویژگی هایی که این فرش میتواند داشته باشد در خدمت شما عزیزان بزاریم. از تعداد رج گرفته تا قیمت و تعداد رنگ ، البته لازم به ذکر است که این طرح دستبافت تبریز برای شهرستان آذرشهر میباشد و اگر بافت اصل آذرشهر باشد مطمئنا برجسته و مارک در فرش نیز درج میشود. در ادامه باز در مورد برجسته های این فرش بیشتر و جزئی تر خواهم توضیح خواهیم داد.

اطلاعاتی در مورد فرش طرح کرمان قلم

در تاریخچه فرش دستباف تبریز ما شاهد این بودیم طرح هایی در بازار ارائه میشود و بعد از چند دهه‌ی کوتاه به مرور قدیمی شده و دیگر بافته نمی شوند اما در این حین فرش کرمانقلم دستبافت از جمله طرح هایی بود که همچنان بافته میشود و میتوان گفت قدرت خود را حفظ کرده است.

طرحی که همیشه یک قلم داشته و از لحاظ نقشه هیچگاه عوض نمیشود. این فرش نسبت به طرح های دیگر ضخیم بوده و برای استفاده مداوم زیر پا پیشنهاد میشود. گفتی است که این فرش در اندازه های مختلفی بافته میشود از فرش زرع و نیم کرمان قلم گرفته تا، 6 متری، 9 متری و ۱۲ متری. پس به راحتی میتوانیم بگوییم که برای ست کردن فرش منزل به خوبی می توان روی این فرش حساب باز کرد زیرا که در بازار قالیچه کرمان قلم و کناره کرمان قلم نیز موجود میباشد .

رنگ و تعداد رج فرش کرمان قلم

از لحاظ رج شمار این فرش دستباف آذر شهر تبریز می توان گفت همیشه در غالب ۲۵ رج و به اصطلاح بازاری سی رج بافته میشود. اما اگر بخواهم صادق باشیم همیشه ۲۵ رج بافته شده نه بیشتر و نه کمتر . از لحاظ تعداد رنگ هایی که استفاده می شود جمع کل ۲۲ رنگ متنوع می باشد که با مصالح پشم نساجی و بدون ابریشم تولید میشود. فرش کرمان قلم با رنگ متن کرم و حاشیه قرمز ، رنگ متن پیازی و قرمز نیز بافته میشود که در جایگاه خود خواستار قابل توجهی دارد، و همچنین اکثرا تولید این فرش با رنگ متن کرم و حاشیه قرمز میباشد.

برجسته فرش دستباف کرمان قلم

برجسته و مارک هر فرش دستبافت نمایانگر مصالحی است که در آن فرش استفاده شده است و اسم هر شهر روی فرش مجددا نشان دهنده‌ی بافته شدن آن فرش در آن شهر میباشد. که اگر بخواهیم فرش کرمان قلم درجه یک از لحاظ مصالح خریداری کنیم باید این را بدانیم درجه یک ترین برجسته مختص آذرشهر میباشد که در این راستا مارک و برجسته های مختلفی مانند فرش غنی زاده آذرشهر یا مارک و برجسته فلاح آذرشهر به چشم میخورد که گویای این مطلب است که شخص آقای فلاح مصالح این فرش را به بافنده فروخته است.

قیمت فرش کرمان قلم تبریز

قیمت فرش دستباف طرح کرمان قلم آذر شهر بسیار ارزان است. بطوری که می توان گفت یکی از اقتصادی ترین فرش های دستبافت میباشد که با قیمت مناسب و ارزان تولید می شود. لازم است بدانید دلایل پایین بودن قیمت خرید این فرش هم هیچ گونه ارتباط با کیفیت پایین ندارد بلکه قیمت پایین این فرش به این دلیل است که هیچ گونه ابریشمی در بافت آن استفاده نمیشود و از نظر تراکم بافت رج نسبتا پایین تری دارد. اگر قصد خرید این فرش را دارید به راحتی می توانید وارد بخش فروشگاه فرش باما شوید و تمامی اندازه ها و قیمت ها را چک کنید.